DBI- klasa 5 - propozycja 3

Slajd 1: Tytułowy

Tytuł: Dzień Bezpiecznego Internetu Obraz: Grafika przedstawiająca dzieci korzystające z Internetu w różnych sytuacjach (np. grając, rozmawiając z przyjaciółmi, szukając informacji).

Tekst:

• 9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
  • W tym dniu uczymy się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
  • Powiemy sobie o zagrożeniach, które mogą czyhać w sieci, i o tym, jak się przed nimi chronić.

Slajd 2: Co to jest Internet?

Tytuł: Co to jest Internet? Obraz: Grafika przedstawiająca sieć komputerową symbolizującą Internet.

Tekst:

• Internet to ogromna sieć komputerowa, która łączy ze sobą miliony ludzi na całym świecie.
  • Dzięki Internetowi możemy:
    • Szukać informacji
    • Grać w gry
    • Rozmawiać z przyjaciółmi
    • Uczyć się
    • I wiele więcej!

Slajd 3: Zagrożenia w Internecie

Tytuł: Zagrożenia w Internecie Obraz: Grafika przedstawiająca różne zagrożenia w Internecie, takie jak cyberprzemoc, nieodpowiednie treści, oszustwa i wirusy.

Tekst:

• W Internecie mogą czyhać na nas różne zagrożenia, takie jak:
    • Cyberprzemoc
    • Nieodpowiednie treści
    • Oszustwa
    • Wirusy

Notatki dla mówcy:

• Ważne jest, aby uświadomić dzieciom, że Internet nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem.
  • Należy omówić z dziećmi różne rodzaje zagrożeń, które mogą napotkać w sieci.
  • Ważne jest, aby dzieci wiedziały, jak reagować na zagrożenia w Internecie.

Slajd 4: Jak chronić się w Internecie?

Tytuł: Jak chronić się w Internecie? Obraz: Grafika przedstawiająca dzieci stosujące różne sposoby ochrony w Internecie, takie jak używanie silnych haseł, niepodawanie danych osobowych i korzystanie z programów antywirusowych.

Tekst:

• Możemy chronić się w Internecie, stosując różne zasady, takie jak:
    • Używanie silnych haseł
    • Niepodawanie danych osobowych
    • Korzystanie z programów antywirusowych
    • Rozmawianie z rodzicami o swoich obawach

Notatki dla mówcy:

• Należy przedstawić dzieciom konkretne rady, jak chronić się w Internecie.
  • Ważne jest, aby dzieci wiedziały, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w razie napotkania problemu w Internecie.

Slajd 5: Podsumowanie

Tytuł: Podsumowanie Obraz: Grafika przedstawiająca dzieci bezpiecznie korzystające z Internetu.

Tekst:

• Internet to wspaniałe narzędzie, ale musimy korzystać z niego z rozwagą.
  • Stosując odpowiednie zasady, możemy chronić się w Internecie i czerpać z niego wiele korzyści.

Notatki dla mówcy:

• Podsumuj najważniejsze informacje z prezentacji.
  • Zachęć dzieci do zadawania pytań.

Dodatkowe informacje

• Prezentację można uzupełnić o filmy edukacyjne, gry i quizy na temat bezpieczeństwa w Internecie.
  • Na stronie internetowej <usunięto nieprawidłowy URL> można znaleźć wiele materiałów edukacyjnych dla dzieci i rodziców na temat bezpieczeństwa w Internecie.
  • Zachęcamy do wspólnego świętowania Dnia Bezpiecznego Internetu!