Kości zostały… wygenerowane

Aby rozwijać literackie zamiłowania uczniów, nauczyciele – p. Bożena Leśnik, p. Patrycja Jabłońska, p. Grzegorz Rychlikowski – 10 stycznia 2024 r. przeprowadzili Szkolny Konkurs Literacki pt. Ruszaj głową na baśniowo, dla uczniów klas IV-VII.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu baśni, na dowolny temat, z wykorzystaniem wygenerowanych na początku konkursu obrazków Storycubes (w dowolnej kolejności). Uczestnicy na wykonanie zadania mieli dwie godziny lekcyjne, a swoje prace tworzyli na laptopach, dbając o techniczną oprawę. Jury nie miało łatwego zadania – spośród dwudziestu prac konkursowych musiało wyłonić zwycięzców, ale kości zostały wygenerowane i tak o to:

w kategorii klas IV-V

1. miejsce zdobył Franciszek Paluch (kl. V)

2. miejsce wywalczyła Hanna Nawrocka (kl. V)

wyróżnienie otrzymała Emilia Bochenek (kl. IV)

w kategorii klas VI-VII

1.miejsce zajęła Marlena Piędzioch (kl. VII)

2.miejsce powędrowało do Hanny Goździkowskiej (kl. VI)

3.miejsce jury przyznało Filipowi Wasylkowskiemu (kl. VII)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.