Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W lutym tego roku, w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy, odbył się II etap konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - edycja XXIII. Etap był przeprowadzony równolegle w każdym z trzech oddziałów: PK „Góra św. Anny” , PK „Góry Opawskie” oraz Stobrawskim Parku Krajobrazowym.  Wzięło w nim udział osiem drużyn. Nasza drużyna, uczniowie klasy VII w składzie: Marlenia Piędzioch, Aleksander Pietron i Wojciech Michta, zajęła 3 miejsce. Trzy najlepsze drużyny z każdego parku już 19 kwietnia spotkają się w III wojewódzkim etapie, który przeprowadzony zostanie w Opolu, w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Uczestnicy tego konkursu włożyli dużo pracy  w przygotowanie się do niego, wykazali się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, rozpoznawania gatunków ssaków żyjących w naszych lasach oraz znajomością parków krajobrazowych Opolszczyzny.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!