WYKORZYSTANIE SPRZĘTÓW Z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI CZĘŚĆ I 2023/2024

Sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości na dobre zagościł w murach naszej szkoły. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie chętnie wykorzystują sprzęt podczas zajęć. Podczas zajęć z fizyki uczniowie, dzięki eduPlanszom, mogli zapoznać się z najważniejszymi pojęciami, definicjami i informacjami na dany temat (np. jednostki miar i wag, równowaga sił – siła wypadkowa), a także wykorzystywali je do przeprowadzenia dyskusji czy też zebrania i podsumowania wniosków z lekcji. Na lekcjach fizyki zagościły również kieszkonkowe wagi elektroniczne, wykorzystywane podczas ćwiczeń laboratoryjnych, podczas których uczniowie wyznaczali gęstość.

Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się długopisy 3D, które nieustannie inspirują dzieci i młodzież do tworzenia własnych projektów. Długopisy są częstymi gośćmi na lekcjach w klasie I oraz podczas zajęć logopedycznych i terapii ręki.

Pomoce biurowe m.in. laminarka, klej na gorąco pomagają w stworzeniu pięknych dekoracji na uroczystości szkolne, gazetki ścienne czy też podczas warsztatów bożonarodzeniowych, a także służą do tworzenia trwałych pomocy dydaktycznych.