Dzień czekolady

12 kwietnia 2024 po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Czekolady.

Czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju.

Samorząd Uczniowski z okazji święta czekolady zorganizował stoisko z czekoladowymi przysmakami: były naleśniki z nuttelą oraz croissant z kremem czekoladowym. Członkowie Samorządu chodzili po klasach i częstowali uczniów trzema rodzajami czekolady : rubinową ( koloru różowego, powstałą z rubinowego kakaowca), białą oraz mleczną. Światowy Dzień czekolady wypadł „pysznie” w naszej szkole

Autor: Agnieszka Borgul