Poznać dziecko to znaczy lepiej je zrozumić

Dnia 17.11.2016r. rodzice uczniów klasy IV b  uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego, panią Bogusławę Krawczyk. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom,

iż warto poświęcać dziecku swój czas, poznawać jego mocne i słabe strony, jak również dokonywać refleksji nad własną postawą rodzicielską.

Spotkanie miało zwrócić zebranym uwagę na to, że dziecko jest dobre i to dobro powinno się w nim widzieć.  Aby dobrze wychować dziecko należy je poznać i poświęcić mu swój czas i uwagę. Czas to droga do miłości, przyjaźni, zrozumienia drugiego człowieka. Czasu przeznaczonego na prawdziwą rozmowę ze swoim dzieckiem nie można traktować jako czasu straconego.

W trakcie warsztatów było wiele dyskusji, zrozumienia, przemyśleń oraz zabawy. Dziękujemy rodzicem za to, że dopisali i aktywnie uczestniczyli w warsztatach.

Bogusława Krawczyk