Relacja z zajęć projektowych- odcinek 1

W naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu "Wodę poznawać i doświadczać".

Na zajęciach grupa uczniów z klasy drugiej miała za zadanie wybrać jedno z trzech pudeł, w których ukryte było zadanie do wukonania.

Dzieci wybrały dwa tematy, jeden z nich dotyczył przygotowania okładki do książeczki o wodzie, która będzie powstawała w miarę prowadzonych zajęć.

Drugie zadanie było doświadczeniem, ponieważ uczestnicy zajęć szacowali, a następnie sprawdzali, które z wybranych do badania przedmiotów bedą pływały po powierzchni wody, a które utoną. Jakże duże było ich zaskoczenie, kiedy okazało się, że drewniany klocek pływał po powierzchni, a nie zatopił się w wodzie, jak wielu z uczestników przypuszczało.

Prowadzenie doświadczen z wodą przypadło naszym młodym badaczom do gustu.

Za tydzień kolejne zajęcia, a co się będzie na nich działo, o tym w kolejnym odcinku naszego opowiadania o tym, jak poznajemy wodę.

Badacze z klasy II

z opiekunem, p. D.Guszkiewicz