zajęcia gimnastyczne

W ramach projektu edukacyjnego „Przedsiębiorczy Przedszkolak” w Szkole Podstawowej w Domaradzu realizowane są zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla maluchów, które odbywają się w środy i czwartki w godzinach 13.30 – 14.00. W wieku przedszkolnym u dzieci często występują różnego rodzaju nieprawidłowości postawy ciała, które następnie rozwijają się i przekształcają w wady. Jest to wynikiem słabego umięśnienia lub nawyku utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała, w związku z powyższym na zajęciach dzieci uczą się przyjmowania prawidłowej postawy. Rozwijają również sprawność ruchową poprzez różnorodne zabawy oraz ćwiczenia zwiększające ruchomość w stawach i wzmacniające poszczególne partie mięśniowe.

Autor: Roman Orzeszyna